אימון תעסוקתי

את קמה בוקר אחד ומבינה שלא, זה לא חייב להיות כך.
המלחמה הפנימית הנדרשת ממך כדי לצאת מהבית וללכת לעבודה – לא הגיונית. השעון המתקתק באיטיות מטריפה, מדליק נורה גדולה ואדומה. באופן כללי, התמודדות ההישרדותית שלך, כשאת חסרת חיות, נרגנת ומותשת מעידות שמשהו כאן לא תקין.
אחד התחומים המשמעותיים בחיינו הבוגרים הוא תחום התעסוקה. בין אם את עצמאית או שכירה, בין אם את עוסקת בתחום שבו תמיד חלמת לעסוק ובין אם המציאות שאבה אותך למה שהיה זמין ונח, כך או כך – העבודה תופסת נתח משמעותי מחיי היומיום שלנו.

מזולל אנרגיה למחולל אנרגיה

כבר מזמן הבנו שמקום העבודה הוא הרבה מעבר למקור פרנסה. עבודה היא גם אמצעי להשגת מטרות חשובות כמו הגשמה וביטוי עצמי, חיי חברה, העלאת הערך העצמי, ועוד.
אם העבודה שלך מעניקה לך סיפוק ושמחה, זה מקרין על כל תחומי החיים; על הזוגיות, על ההורות ועל שמחת החיים שלך. אמנם את יוצאת לעבוד – אך ראי זה פלא – במקום לחזור מותשת, עייפה ועצבנית, את שבה כשאת מלאת אנרגיה ומרץ לקראת התפקיד הבא שלך. האם מקום העבודה שלך מספק לך את כל זה?
אם התשובה היא כן, אני כל כך שמחה בשבילך, ומזמינה אותך לחגוג את זה בגדול!
לצערי, אני פוגשת הרבה נשים, שמסיבות שונות, חוות תסכול וקושי בקשר לחלק הזה בחייהן.
האם גם את מעבירה שעות שגרה ארוכות, וחוזרת מהעבודה כשאת מותשת ומרוקנת? האם לא יהיה מדהים אם תגלי כיצד להפוך את הזמן היקר הזה מזולל אנרגיה למחולל אנרגיה?

מה אני רוצה?

אולי העבודה שהייתה נכונה לך פעם – כבר לא רלוונטית. הזמן חלף, את השתנית, היה נהדר, אבל מיצית את התחום או חווית שחיקה.
אולי בחנת עבודה על פי כדאיותה הכלכלית ויכולת השתכרותך ממנה, מבלי לבחון את מידת התאמתה אל מבנה הנפש שלך. בחנת מרכיבים כמו נוחות פיזית, קרבה גאוגרפית, תנאים מקלים, ציפיות החברה ו/או המשפחה וכו', מבלי לשאול את שאלות היסוד: מה אני אוהבת? מה אני רוצה? במה אני טובה?
אולי מעולם לא הקדשת את החשיבה באשר לתחום העיסוק הנכון לך וזרמת עם מה שהקרו בפניך החיים, מבלי לבחון את צו לבך. נזקקת לפרנסה, והעבודה שהשגת – סיפקה את הצורך הבסיסי הזה, אך לא מעבר לכך.
אולי לא ידעת בכלל שיש לך את הזכות לרצות ולבחור בתחום עבודה, במקום שהוא יבחר בך. למעשה, זהו תנאי הכרחי להצלחה ולסיפוק.
ואולי את דווקא מגיעה עם דף חלק ונקי, בראשית דרכך המקצועית, ממקום בוגר ומודע לעצמו את מחפשת הכוונה, על מנת לוודא שהתחום בו תבחרי לעסוק, ימלא אותך סיפוק ואושר ויספק לך כר להתפתחות וצמיחה. זה קורה לנשים גם בחיפוש אחר קריירה שניה, או כשהקן מתרוקן ומתעורר הצורך לעשות משהו עם עצמי.
אם את מזהה כאן את עצמך, התעודדי! בדיוק בשבילך התפתח תחום רחב ומרתק שנקרא אימון לתעסוקה.

הנוסחה לעבודת חלומותיך

אימון לתעסוקה מכוון אותך לתהליך בירור עמוק ויסודי, בדרך למציאת עבודת החלומות שלך, שבמהלכו תפענחי ותגלי את החוזקות והכישורים שלך, תחשפי את הרצונות הפנימיים שלך ותלמדי כיצד את, עם היכולות והאמצעים העומדים לרשותך, יכולה להגשים את החלום הזה.

אימון אישי או סדנת אימון קבוצתית

אפשר לעבור תהליך אימון תעסוקתי באופן אישי, במיקוד מקסימלי עליך, הלבטים, ההתמודדויות והיכולות שלך, ואפשר גם לעשות את התהליך בהצלחה במסגרת סדנה קבוצתית.
בעוד שבאימון אישי נתרכז נקודתית בבעיות שאת מעלה, בחיפוש האישי שלך ובבחינת יכולותיך, הרי שבסדנה את תחשפי למכלול נושאים שיחשוף בפניך הסילבוס ושיעלו המתאמנות האחרות. דבר זה עשוי לפתוח ולהרחיב את הבנתך ולהאיר נקודות חשוכות שלא חשבת עליהן.
תוכלי לקרוא כאן עוד על תהליכי אימון אישי וכאן על אימון במסגרת סדנאות ולבחור במה שנכון לך יותר.
אם את חווה תסכול בעבודה, מחפשת לעשות שינוי תעסוקתי או לפתוח דף חלק ומבטיח, צרי קשר ואשמח ללוות אותך בתהליך אימון בו תגלי גם את רצונותיך, יכולותיך, אהבותיך וכישוריך, ותבחרי במקום עבודה בו תפרחי ותצליחי. עבודה שתמלא אותך באנרגיה, סיפוק ושמחה שיקרינו על כל היבטי חייך.
כי לחיות זה להגשים את מה שאת רוצה, ואם לא עכשיו – אימתי?!