אימון הורים לילדים עם הפרעת קשב וריכוז

הצילו. עוד בוקר שגרתי הפך כבמחול שדים למתיש, מבולבל ומעיק רגשית.
למה זה קורה לי? למה דווקא הילד הזה? ואיך הוא מצליח תמיד להוציא אותי משיווי משקלי?
את מרגישה מתוסכלת וחסרת אונים. משתוקקת שמישהו יעשה לך סדר בבלגן.
הורות הינה חוויה מורכבת ורצופת לבטים, אתגרים והתמודדויות. כל זה הופך מסובך ומסועף פי כמה, בהורות לילד עם הפרעת קשב וריכוז. הורים לילדים עם הפרעת קשב וריכוז מוצאים את עצמם מתמודדים בחזיתות שונות ורבות: בינם לבין הילדים, בינם לבין עצמם, מול מערכת החינוך, ועוד. התמודדות יומיומית ומתישה זו דורשת כלים לצלוח את  האתגרים הייחודיים אותם מציב הילד.

הפרעה או מתנה?

אם הייתי מספרת לך שהילד שלך, כן, דווקא הילד הזה שכל כך קשה לכם איתו, נועד לגדולות – כיצד היית מגיבה?

הכוחות, העוצמות, היצירתיות והמעוף של בעלי קשב וריכוז היא אדירה. אם הם רק לומדים לנהל את ההפרעה הזו היא הופכת למתנה שמעיפה אותם קדימה. בין היוצרים, הממציאים ואנשי החזון המרשימים ביותר בהיסטוריה תמצאי רשימה ארוכה של בעלי הפרעת קשב וריכוז שתפתיע אותך. שמות כמו אלברט איינשטיין ווולט דיסני הם רק דוגמה קטנה…

הורות מאתגרת במיוחד

אז נכון שהפוטנציאל הוא אדיר, אבל ביומיום השוחק, הורות לילדים בעלי הפרעת קשב וריכוז אינה מתקרבת באתגרים שהיא מציבה, להורות רגילה, היא קשה פי כמה וכמה.

אנו, כהורים, נוטים לקחת את האשמה, הדאגה וחוסר הוודאות אל ליבנו, וללבות בהן את המצב המורכב גם ככה.

את מרגישה מתוסכלת וחסרת אונים, לא בטוחה מה אפשר לעשות  – איך ומתי.

את מודאגת וחוששת לגבי ההצלחה של הילד להתנהל ולהתקדם בעתיד.

את שואלת את עצמך איך מגשימים את הפוטנציאל האדיר שכלוא בתוכו וממלאים אותו בביטחון עצמי.

את מחפשת כלים ודרכים להתמודד בהצלחה עם הקשיים ועם המכשולים הנצבים בפניך ובפני הילד מדי יום.

אימון וטיפול תרופתי

טיפול תרופתי, דוגמת ריטלין, מחולל פלאות במקרים רבים, אולם ישנן בעיות רבות שהוא אינו יכול לפתור. תרופה אינה יכולה לשפר את הביטחון העצמי של הילד, היא לא תלמד אותו כיצד להתנהג בסיטואציות חברתיות שהוא כושל בהן, היא לא תציב לו גבולות, וכן הלאה…

אני משווה את התרופה למשקפיים. אפשר להרכיב משקפיים ולראות, אבל כדי להיות מסוגלים לקרוא, אי אפשר לדלג על לימוד מיומנות הקריאה. מסיבה זו, שילוב שיטת האימון הייחודית להפרעה זו היא קריטית, כי היא מאפשרת להורים ולילדים לרכוש את הכלים ודרכי ההתמודדות שכל כך נחוצים להם ולא מקבלים מענה על ידי טיפול תרופתי כגון: איך להתחיל משימות ולהצליח לסיים אותן, איך להתמודד בהצלחה עם גבולות, איך לשפר יכולות של סדר וארגון, איך לפתור בעיות ועוד.

yvonne_landau_330466229

מה האימון נותן לך

אימון להורים לילדים המתמודדים עם הפרעת קשב וריכוז מקנה לך את היכולת להבין את המצב, לדעת כיצד להגיב במצבים מסוימים שמהווים טריגר לקושי ולקבל את הכלים שיעזרו לך לקדם את הילד ולהביא לתוצאות אמיתיות ומשמעותיות.

האימון יחזיר לך את הביטחון. תגלי שאת בעצם יודעת. תביני שאת יכולה. מאמא אובדת, שלא יודעת מה לעשות וחשה נרדפת עם כל טלפון מהמורה, תהפכי לאם בטוחה וחזקה שיודעת מה נכון לעשות.

אבל זה הרבה יותר מזה: מהורה וילד שחיים בהישרדות, תתחילו להגשים מציאות חדשה. בה דווקא הילד הזה על יכולותיו האדירות, יהפוך להיות מקור גאוותך.

האימון מטפל בנושאים הבאים:
  • הבנת הפרעת קשב וריכוז על כל ההיבטים והסימפטומים השונים, תוך הבנת הקשיים המלווים את הילד ואת משפחתו.
  • הכרה וגילוי של היתרונות והמתנות שהפרעת קשב וריכוז מאפשרת.
  • חיזוק הדימוי העצמי ותחושת המסוגלות של הילד.
  • חיזוק תחושת המסוגלות ההורית, הקניית כלים ברורים להכוונה והעצמה של הילדים, תוך הגברת היכולת והנעה להישגים בכל המישורים.
  • שיפור היחסים בתוך המשפחה ומחוצה לה.
  • קבלת מיומנויות ואסטרטגיות להתמודדות בסיטואציות שכיחות עם נושאים מרכזיים בחיי היום יום ובחיי המשפחה, כגון:• גבולות ומשמעת
   • סדר וארגון
   • ניהול זמן
   • שעורי בית
   • תקשורת, מיומנויות חברתיות, יחס בין אחים
   • התפרצויות כעס
   • מוטיבציה
   • פתרון בעיות וקבלת החלטותמציאת דרכים מועילות לשיתוף פעולה פורה עם המערכת הבית ספרית
   האצלת סמכויות, העברת האחריות של הילד על התנהגותו והפסקת השימוש בהפרעת הקשב כתירוץ.
אימון אישי או סדנת אימון קבוצתית

תהליכי אימון להורות עם קשב וריכוז ניתן לעבור באימון אישי. לפעמים זה יעשה בעבודה פרטנית מול אחד ההורים, ולפעמים – ביחד עם שני בני הזוג. כל משפחה והסגנון המתאים לה. כל הורה והדרך שלו.  באימון אישי מסוג כזה נתמקד ספציפית בקשיים של הילד שלכם ונקדיש את מיטב המיקוד לבעיות המשמעותיות שלו בהצלבה מול היכולות והתנאים האישיים שלכם, ההורים.

במקביל, מתקיימות כל העת סדנאות קבוצתיות לאימהות לילדים עם הפרעת קשב וריכוז ברחבי ירושלים וסביבותיה. בסדנא זו תחשפי לידע מקצועי וכלים מעשיים שיאפשרו לך להתמודד בהצלחה עם הקשיים ועם המכשולים הנצבים בפניך ובפני הילד מדי יום, ולהפוך את ההפרעה למתנה!

תוכלי לקרוא כאן עוד על תהליכי אימון אישי וכאן על אימון במסגרת סדנאות ולבחור במה שנכון לך יותר.

yvonne_landau_112412093

אימהות מעידות

"כאמא לילד עם הפרעת קשב וריכוז, למדתי כבר מספר שיטות והתייעצתי רבות.  אך התהליך שבו עברתי במהלך הסדנה נתן לי כלים להרגיש בטוחה, לטפל במצבים, ולהרגיש שהילד הזה כלל לא מאיים, אלא פשוט מדבר שפה אחרת שאותה למדתי בסדנה.  ממליצה בחום!" שרה מ.

 "אני ממליצה על הסדנאות של אימון.  קיבלתי הרבה ידע על היכולות של הילד שלי, והיכולת לשמוח בכל דבר טוב שיש בהם.  איבון עושה עבודה מצוינת ויש לה הבנה גדולה בכל התחום הזה."  יפית ס.

 "היה שווה כל דקה וכל שקל!! אפילו שהגעתי מרחוק!" שני ד.

 "הסדנה עזרה לי להבין את הילד שלי, את ההתמודדויות שלו ושלי, ונתן לי כלים מעשיים איך להתמודד בהתמודדויות היום-יומיות." מאירה א.

 "הייתי עכשיו בסדנה של איבון, היה פשוט מחכים!! איבון עצמה מהממת ויש כל כך הרבה מה ללמוד ממנה" שירי ר.

"הייתי בסדנה של איבון לנדאו.. היא מדהימה ונותנת כלים אמיתיים! מי שלא מגיעה פשוט מפסידה" רבקי דוייטש, ירושלים

"הרגשתי שאיבון מדברת מניסיון רב ויודעת היטב על מה מדובר. המקצועיות והאנושיות שלה והצורה המעניינת והחוויתי שהיא העבירה את החומר עזרו לי לעשות שינוי אצלי ואצל כל המשפחה" חני ל.

"חבל שלא באתי לפני כמה שנים…"אילנה ה.

"חזרתי עכשיו מאסיפת ההורים, המורה אמר שהילד השתנה מהקצה לקצה: הוא התחיל לשתף פעולה, הוא מתפקד בכיתה… תענוג ללמד אותו" איריס פ.

"בזכותך למדתי לקבל את הילד שלי, לאהוב אותו ואפילו ליהנות ממנו" אסנת ט.

"לא יאומן! מאז שאני מיישמת את מה שלימדת אני מצליחה להציב גבולות ברוגע ובנחת, וסוף סוף הילדים מקשיבים ונענים לי" אפרת ל.

"כאמא לילד עם הפרעת קשב וריכוז, למדתי כבר מספר שיטות והתייעצתי רבות.  אך התהליך שבו עברתי במהלך הסדנה נתן לי כלים להרגיש בטוחה, לטפל במצבים, ולהרגיש שהילד הזה כלל לא מאיים, אלא פשוט מדבר שפה אחרת שאותה למדתי בסדנה.  ממליצה בחום!" לאה פ.

 במהלך השנה מתקיימות מספר סדנאות ברחבי ירושלים וסביבתה. לבירור על הסדנה הקרובה השאירי פרטים כאן או התקשרי עכשיו לאיבון 052-638-7000.

אם את קוראת שורות אלו ומרגישה את הפוטנציאל, אם את מזהה את ההתמודדות ההורית שלך וחולמת להיות ההורה שתמיד חלמת להיות – אוהבת, רגועה, ונהנית מהילדים, צרי קשר ואשמח להראות לך איך.

כי לחיות זה להגשים את מה שאת רוצה, ואם לא עכשיו – אימתי?!